KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ

KARADENİZ’DEN BALTIK BAŞKENTLERİ & FİYORTLAR 13 ÜLKE TURU

Otobüs ile Gidiş – Uçak ile Dönüş

 

31 Temmuz 2020 12 Gece 13 Gün

EXTRA TUR YOK

BULGARİSTAN – ROMANYA – MOLDOVYA – UKRAYNA – BEYAZ RUSYA – LİTVANYA – LETONYA – ESTONYA – FİNLANDİYA – İSVEÇ – NORVEÇ – DANİMARKA – ALMANYA

VELİKO TARNAVO – RUSÇUK – BÜKREŞ – KİŞİNEV – ODESSA – KİEV MİNSK -VİLNUS – RİGA  TALLİN – HELSİNKİ – TURKU – STOCKHOLM – OSLO – GÖTÖBORG – MALMÖ- KOPENHAG – BERLİN

TUR PROGRAMI :

Dubai’yi bizimle keşfetmeye hazır mısınız?

Havalimanı Buluşma :

1.Gün İstanbul – Veliko Tarnavo

Akşam saat 19.00 de Kadıköy Tarihi Salı Pazarı Önü, saat 19.30’da Avantgarde Otel Önü ve saat 20.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Edirne üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından devam eden yolculukla Veliko Tarnavo’ya varış.

2.Gün Veliko Tarnavo – Rusçuk – Bükreş

Sabah saatlerinde dört tepe üzerine ve Yantra Nehri vadisinde kurulu olan Bulgaristan ülkesinin eski başkenti Veliko Tarnavo şehir merkezine varış. Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan, özgün sivil mimari örnekleri bünyesinde yaşatan Veliko Tarnavo panoramik şehir turunda; Ulusal Müze, Kırk Azizler Müzesi, Tsarevets Kalesi panoramik olarak görülecek yerler arasındandır. Ardından Rusçuk geçişi ile Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehrine yolculuk. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Bükreş – Braşov (Sinaia – Bran) – Kişinev

Otelde alınan kahvaltının ardından Kişinev’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Valea Morilor Meydanı, su kulesi göreceklerimizden bazıları. Tur sonrası konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Kişinev –  Odessa

Otelde alınan kahvaltının ardından Ukrayna’nın sahil kenti Odessa’ya doğru çeviriyoruz. Odessa’ya varışımızla birlikte Odessa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turda, Odesa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Gece konaklama otelimizde

Sorularınız Için Bize Ulaşın:

  5.Gün Odessa – Kiev 

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ukrayna’nın başkenti Kiev’e hareket. Kiev’e varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz Vladimirskaya Caddesi’nde bulunan Merkez Opera ve Bale Binası ile başlıyoruz, opera ve bale binasının ardından ünlü Altın Kapı’yı görerek Aya Sofya Meydanı’nda kısa bir mola verdikten sonra Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğunda Kİ ve Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları’nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip ünlü Kreschatik Caddesi’ne geçiyoruz. Bu gezilerimizin ardından otobüsümüzle Kiev’in en eski semtlerinden biri olan Padol’u ziyaret edip burada Başbakanlık, Parlamento Binası, Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli’ni panoramik olarak gördükten sonra panoramik Kiev Turu’muzu tamamlıyoruz. Şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

  6.Gün Kiev – Minsk

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk‘e doğru yola çıkıyoruz. Minsk varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz da hükümet binası, St. Elizabeth Manastırı, Saint Peter & Saint Paul Kilisesi, Gözyaşları Adası, KGB Merkezi, kütüphane binası göreceklerimizden bazıları. Merkezde vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

  7.Gün Minsk –  Vilnius – (Trakai turu) – Riga

  Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra rotamızı Litvanya’nın başkenti Vilnius’a çeviriyoruz. Vilnius’a varışımız ile birlikte Kral Gediminas’ın Anıtı’nı, Vilnus Katedrali ve çan kulesinin bulunduğu NERİS nehri kenarında yer alan aşağı şehri görüyoruz. Ardından CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI – Doğu Avrupa’nın en iyi üniversitesi olan Vilnus Üniversitesi St. John kilisesi  – ST. PARESKAVA KİLİSESİ ile BELEDİYE BİNASI görülecek yerler arasında. Daha sonra Vilnius’un en önemli yaya caddesi olan Pilies Caddesi’nde serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. Riga’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte RİGA şehir turuna başlıyoruz. ÖZGÜRLÜK ANITI – LAMİA SAATİ – CAT’S HOUSE – ST. PETER KİLİSESİ – BLACK HEADS HOUSE ve DOME KATEDRALİ görülecek yerler arasında. DAUGAVA Nehri kenarında yer alan bu muhteşem kenti kesinlikle unutamayacaksınız. Gece konaklama otelimizde.

  8.Gün Riga – Tallinn (Feribot) Helsinki

  Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra Riga’dan ayrılıyoruz. Baltık Denizi kıyısındaki en güzel Baltık Kumsallarını takip ederek  PARNU yolu ile Estonya’ya başkenti Tallinn’e varış. Şehir turumuza başlıyoruz. .Asla unutamayacağınız bu muhteşem ortaçağ kentine ilk olarak şehrin ana giriş kapısı olan Viru Kapı’dan giriyoruz. Viru Kapısından içeriye girdiğinizde tarih sayfalarında 500 yıl öncesine dönmüş olacaksınız. Ardından, Avrupa’nın en güçlü savunmasını oluşturan 3 metre kalınlığındaki Şehir surları – Belediye Binası ve Avrupa’nın ilk eczanesinin yapıldığı Belediye Meydanı ilk olarak göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Rusların hediye olarak yaptırdığı Alexander Nevsky Kilisesi – Toompea Kalesi – Parlemento Binası ve Kiek in De Kök diğer göreceğimiz eserler arasında. Turun ardından Tallinn Limanı’nda feribota binerek 2,5 saat sürecek keyifli bir feribot yolculuğundan sonra Finlandiya’ya ayak basıyoruz. Başkent Helsinki deki otele geçiş. Geceleme otelimizde.

  9.Gün Helsinki – Turku – Feribot Yolculuğu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Finlandiya’nın başkenti Helsinki şehir turumuza ilk olarak Esplanade Caddesi – Parlemento Binası – Mannerheim Anıtı başlıyoruz. Ardından şehrin simgesi olan Senato Binası ile Kilisesi’ni görüyoruz. Daha sonra Oyma Kaya Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Sibelus Anıtı, Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın da her sabah alışveriş yaptığı, geleneksel yemek ve hediyelik eşyaların; meyve ve sebzelerin satıldığı Market Meydanı şehir turumuzun son durağı. Turun ardında Turku Limanı’na geçiş ve Finlandiya’dan İsveç’in başkenti Stockholm‘a geçiş. Geceleme feribotumuzda. ( FERİBOT yolculuğu ATS type koltuk ile olacaktır. Arzu eden misafirler farkını ödeyerek kamara alabilirler)

  10.Gün Stockholm – Oslo

  Sabah erken saatte İsveç’in başkenti, kuzeyin kanallar kenti Stockholm şehir turu için limana yanaşan feribotumuzdan ayrılıyoruz.  Avrupa’nın havası ve suyu en temiz bu muhteşem kentinde; Nobel Edebiyat ödüllerin dağıtıldığı Belediye Binası – Avrupa’nın en büyük sarayı İsveç Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası – şehrin ilk olarak kurulduğu eski Gamla Stan Adası ve Vasa Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turun ardından OSLO –  KARLSTAD Otoyolu üzerinden Norveç ‘in Başkenti Oslo’ya varış. Otele yerleşme geceleme otelde.

  11.Gün Oslo – Göteborg – Malmö

  Sabah kahvaltısından sonra Oslo şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biri olan Oslo’da Nobel Barış ödüllerinin verildiği iç mekân süslemeleri ile ünlü Oslo Belediye Binası – Oslo Fiyord’unu çevreleyen Liman Bölgesi – Norveç’in Tiyatro Salono – Norveç Kraliyet ailesinin yaşadığı Kraliyet Sarayı – Parlamento Binası – Yaklaşık bin yıllık Viking gemilerinin bulunduğu  Viking Gemisi Müzesi ve şehrin kalbi Karl Johann Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turun arından Göteborg – Uddevakka – Moss otoyolu ile çok güzel doğa manzaraları eşliğinde önce Götoborg ardından Malmö kentine varış. Daha sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

  12.Gün Malmö – Kopenhag – Berlin

  Sabah kahvaltımızın ardından Malmö panoramik şehir turunu tamamlayıp Dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Malmö ve başkent Kopenhag ile anakara Danimarka’sını birbirine bağlayan Öresund köprüsü üzerinden geçerek Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a varışımızın ardından Kopenhag panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuz sırasında ilk olarak H.C. Andersen’in roman kahramanı Küçük Deniz Heykelini görüyoruz. Ardından Kopenhag’ın en renkli bölgesi Nyvan Kanalı – Amelienborg Sarayı – Belediye Binası – ünlü eğlence parkı Tivoli ile en uzun yaya caddesi Stroget görülecek yerler arasında. Turun ardından masal şehri Kopenhag’dan ayrılış. Ardından yapacağımız karayolu yolculuğunun ardından feribot ile Danimarka’dan Almanya’ya doğru yola koyuluyoruz. Berlin’e varışımızın ardından konaklama yapacağımız otele transfer ve otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

  13.Gün Berlin – İstanbul

  Sabah erken saatler de otelden ayrılıp Berlin panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu sonrası Berlin Schönfeld Hava alanına geçip Pegasus Havayolları’nın PC 980 Berlin – Istanbul-S.Gökçen (SAW) 13.15 uçuşu ile 17.10 da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na varıyoruz.

  • *Lüks otobüsler ile ulaşım,
  • * Türkçe rehberlik hizmetleri,
  • * 3*- 4*  Otellerde 1 Gece Bükreş, 1 Gece Kişinev, 1 Gece Odessa, 1 Gece Kiev, 1 Gece Minsk, 1 Gece Riga, 1 Gece Helsinki veya çevresi, 1 gece Oslo veya çevresi, 1 gece Malmö veya çevresi, 1 gece Berlin veya çevresi toplam 10 gece kahvaltı dahil konaklama,
  • * Programda belirtilen Panoramik Şehir Turları,
  • * Tallinn-Helsinki feribot bileti,
  • * Turku Stockholm feribot bileti (Ats type koltuk bileti),
  • * Berlin İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • * Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri,
  • * Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri,
  • * Şehir Vergileri,
  • * Gümrük Vergileri,
  • * Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • * Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar,
  • * Öğle ve Akşam yemekleri,
  • * Otel konaklaması dışında kalan sabah kahvaltıları,
  • * Şoför ve rehber bahşişleri,
  • * Schengen vizesi
  • * Yurtdışı çıkış harcı 50 TL,
  • * Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.

  NOTLAR!!

  ***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Pcs Tur tarafından bildirilecektir.
  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Pcs Tur tarafından bildirilecektir.

  ***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Pcs Tur tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Pcs Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Pcs Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  *** Pcs Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Pcs Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

  GENEL ŞARTLAR

  Genel şartlar  ‘Tur Broşürü’ nün  ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

  • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda PCS Tur misafirleri PCS Tur sorumluluğundadır.
  • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı PCS Tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  • PCS Tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
  • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, PCS Tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  • PCS Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PCS Tur sorumlu tutulamaz.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
  • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Çok Girişli Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Turlarımız hakkında gerekli bilgilere www.fwtourism.com web sayfamız ya da 0212 264 03 98 numaralı ofis numaramızdan ulaşabilirsiniz.