İPEK YOLUN İZİNDE ORTA ASYA TURU

ÖZBEKİSTAN – KAZAKİSTAN

9 GÜN / 7 GECE YARIM PANSİYON

15 MART 2020 – 23 MART 2020

  TÜRKİSTAN (YESİ)-ÇİMKENT- TAŞKENT- HİVA  – BUHARA –SEMERKANT

DOUBLE ODA KİŞİ BAŞI 1799 Euro

TEK KİŞİLİK ODA 2099 Euro

TUR PROGRAMI :

Dubai’yi bizimle keşfetmeye hazır mısınız?

Havalimanı Buluşma :

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Air Arabia kontuarı önünde belirlenen saatte, Dubaitatili.com marka yetkilimiz ile buluşma. Yetkilimizin kısa bilgilendirmesi, yurt dışı harçlarınızın yatırılması* ardından Pasaport kontrolü ve tarifeli uçağımız ile yaklaşık 4,5 saat sürecek Sharjah / Dubai yolculuğumuza başlıyoruz. (* Yurtdışı harçları misafirlerimiz tarafından yatırılmaktadır. Tur tarihinden once bankalardan ödemelerinizi yapmanızı öneririz.)

1.GÜN İstanbul – Taşkent
İstanbul Havalimanından ÖHY Havayollarının HY-274 sefer sayılı uçuşu ile 22.45 İstanbul’dan hareket Özbekistan’ın başkenti Taşkent şehrine uçuş.


2.GÜN Taşkent – Yesi – Çimkent
Taşkent şehrine saat 05.15’de varış. Taşkent Uluslararası Havalimanında karşılama ve Restoran’a transfer. Sabah kahvaltısı ardından Özbekistan – Kazahsatn sınır kapısına transfer. Sınır geçilmesi, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkistan Özerk Bölgesi, Yesi şehrinde bulunan Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan, tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı unvanını taşıyan, büyük din âlimi Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerini ziyaret. Ziyaret sonrası Çimkent’e dönüş. Akşam yemeği yerel restoranda.. (120 km, ~2 saat). Gece saati Otele yerleşim ve dinlenme.

Geceleme Çimkent Canvas Otel

3. GÜN Çimkent – Taşkent
Kahvaltı ardından Kazahstan – Özbekistan sınır kapısına transfer, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Taşkent şehrine transfer. ve Taşkent turumuza başlıyoruz:  Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını, ardından, Şehitler meydanına hareket.  2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret ettikten sonra Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket ediyoruz.  Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı’nı ziyaret ediyoruz. Kökeldaş medresesi ve Çorsu pazarında Alışveriş için serbest zaman. Gece konaklama otelimizde.

Geceleme Taşkent Grand Mir Otel

4. GÜN Taşkent – Hiva
Kahvaltımızı otelde aldıktan son otelden ayrılış ve Taşkent iç hatları havalimanına transfer. Saat 07.25’de HY-051 sefer sayılı uçak ile 08.55 Urgenç şehrine uçuş. Urgenç’e varış ardından Hiva şehrine transfer (30 km, ~40 dk). Hiva şehir turumuza başlıyoruz. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva’da yürüyerek yapacağımız şehir turumuza hemen başlıyoruz.  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İçan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi,Said Alaaddin Mozolesi, Arab Han ve Muhammad Amin Inak Medreseleri göreceklerimiz arasında.Turun devamında. Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekân olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslami mimari örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecekler arasında yer alıyor. Akşam yemeğimiz Han sarayında ve konaklama otelimizde.

Geceleme Hiva Erkin Palace Otel  

Sorularınız Için Bize Ulaşın:

  5. GÜN Hiva – Buhara
  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından Özbekistan’ın önemli bir turizm noktası olan Hiva şehrinden başka bir önem sahibi olan Buhara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Orta Asya’nın en büyük çöllerinden olan Kızılkum Çölü’nü geçeceğiz. Aynı zamanda Orta Asya’nın en önemli akarsularından Amuderya Nehri’ne yan yanadevam eden yolculuğumuzda, muhteşem nehir manzarasını seyretme ve fotoğraflama fırsatına sahip olacağız.  Buhara’ya varışımızla otele transfer oluyoruz. Otelden akşam yemeğimizi alacağımız yerel restauranta ulaşım. Yemek sonrası serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  Geceleme Buhara Omar Hayyam Otel 

   

  6. GÜN Buhara
  Otelde sabah kahvaltısı ardından Buhara turumuzu başlıyoruz: İsmail Samani türbesi, Çeşme-i Eyüp türbesi, Bolo-Havuz Camii, Ark Kalesi görülmesi. Leb-i havuz, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Taki Sarrafan Kapali çarşıları, Magaki Attar camii, Cuma Mescidi, Mir Arap Medresesi, Minare-i Kelan, Nasreddin Hoca heykeli göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklör gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.
  Geceleme Buhara Omar Hayyam Otel 

   

  7. GÜN Buhara – Gijduvan – Semarkant
  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Buhara şehir dışında bulunan Şah-ı Nakşibendi hazretlerinin ziyaret edilmesi.  Buhara Emirlerinin yazlık sarayı Sitoraı-Mohi Hossa Sarayının gezilmesi. Gezilerimiz ardından Buhara şehri ile vedalaşıyoruz yaklaşık 1 saat yolculuktan sonra Gijduvan şehrine varış. Seramik atolyesi gezisi, Seramikçi evinde Özbek pilavı hazırlama sergisi.  Yemekten sonra Temur Han Devletinin Başkentı olan Semerkand şehrine yolculuğumuz devam edecek (284 km, ~3 saat). Akşamüstü Semerkant’a varış, yemek, geceleme.

  Geceleme Semerkant Malika Diyora Otel

  8.GÜN Semarkant
  Otelde kahvaltı ve Semerkand gezileri: Semerkand şehrine 25 km dışarıda Çelek köyünde bulunan İmam Buhari Hz. türbesine ziyaret. Ardından Konigil köyünde bulunan Zarif Aka atölyesini ziyaret edeceğiz. Atölyede dut ağacı kabuğundan kâğıt üretimini izleyebiliriz. Öğlen Semerkand’a varış, otele yerleşim ve hemen Semerkand gezilerimzi başlıyoruz: Uluğ Bey rasathanesi, Şah-ı Zinde türbeleri (nekropoli), Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Semerkand şehrinin en mühteşem restoranında veda yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelde.
  Geceleme Semerkant Malika Diyora Otel 

   

  9. GÜN Semarkant – İstanbul
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından hemen Semerkand turumuzu devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler sırasıyla Emir Timur türbesi, Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi), Bibi hanım Camii, Bibi hanım türbesi. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Semerkand Havalimanına transfer saat 13.00’da, HY-275 ile Saat 15.40’da Semerkant’tan İstanbul’a uçuş Saat 18.40’da İstanbul’a varış. Tur sonu.

  • Özbek Havayolları ile İSTANBUL TAŞKENT – SEMERKANT İSTANBUL gidiş dönüş uçak bileti.
  • Özbek Havayolları ile TAŞKENT- URGENÇ ara uçuş uçak bileti
  • 8 gün boyunca grup büyüklüğüne göre araçla Tüm transferler ve turlar.
  • 7 gece 4* ve 5* Otellerde konaklama
  • İlk gün sabah kahvaltısı Taşkent’te
  • Otellerdeki Tüm kahvaltılar
  • Tüm akşam yemekleri
  • Buhara’da Nadir Divan Beyi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi
  • Son gece veda yemeği Semerkant
  • Buhara şehrinde fölklör show
  • Tarihi eserlerin ve ziyaret mekânlarının giriş ücretleri
  • Tüm seyahat boyunca Türkçe bilen rehber hizmeti
  • Tüm seyahat boyunca çay, su, kahve, meşrubat ikramı
  • Tüm öğlen yemekleri
  • Kişisel harcamalar
  • Akşam yemekleri yanında alınan ekstra içecekler
  • Rehber ve şoför bahşişleri
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Yurtdışı çıkış harcı

  ŞARTLAR & KOŞULLAR

  Paket tur fiyatlamasına çift yön uçak bileti, Dubai çift yön transfer, yarım gün panaromik şehir turu ve 4 gece konaklama + 4 sabah kahvaltı hizmeti dahildir.

  Turlarımız İstanbul hareketlidir.

  Turlarımız toplamda en az 4 kişilik katılım için geçerlidir. Eğer belirtilen tarihteki tur için en az 4 kişilik katılım sağlanmaz ise, tur bedeli müşteriye iade edilmek kaydı ile tur iptal edilebilir.

  Seçmiş olduğunuz turda yeterli katılım olmaması durumunda en yakın tarihteki tura yönlendirme yapılabilir.

  Tur katılımı için en az turun hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar tur katılımı sağlanması 10 güne kadar da kesin katılımcının isminin belirtilmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri tur hareket gününden en az 15 gün önce yapılmaktadır. Geç yapılan başvuru ya da vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda Fly Wing Turizm’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Paket tur hizmetinin gerçekleşmesi için Paket Tur sözleşmesinde yer alan ödeme süreçlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

  Paket tur hizmet alımı için gerekli bilgilendirmeler Paket Tur sözleşmesinde belirtilmiş ve imza için müşteri/acenteye iletilmiştir.

  Uçuşlarımız Airarabia ve Fly Dubai havayolları tarifeli uçakları ile yapılmakta olup, müşterinin 20 kg bagaj bavul + 7 kg kabin bavulu hakkı bulunmaktadır. ( Belirtilen bavullar Havayolları tarafından kabul edilen standart ölçülerde olmalıdır. ) Fly Wİng Turim gerekli durumlarda havayolu firmasını değiştirme hakkına sahiptir.

  Havalimanı buluşma noktası havayolu kontuarı önüdür.

  Dubai Turları, Dubaitatili.com markası ile yapılmakta olup, Havaalanları ve bütün iletişimde Dubaitatili.com markası kullanılacaktır.

  0-2 yaş ve 3-10 yaş indirimli hizmet alan çocuklarda ekstra yatak sunulmaz. Ekstra yatak talep edilmesi durumunda Ekstra yatak fiyatlandırması geçerli olacaktır.

  0-2 yaş grubu ve 3-10 yaş gurubundaki fiyatlamalardan faydalanacak çocukların bir üst yaş gurubundan gün almamış olmaları gerekmektedir. Yaş hesaplanması turun gerçekleşeceği tarihe gore yapılmalıdır.

  Odalarda en fazla 2 yetişkin yanında 2 çocuk konaklayabilmektedir.

  3 Kişilik odalar otellerin müsaitliğine göre sunulmaktadır. Bu odalarda 3. yatak  ilave olarak sunulmakta olup, standart yatak boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  Belirtilen fiyatlamalara Dubai Vize Başvuru hizmeti, yurtdışı çıkış harcı ve seyahat sağlık sigortası dahil olmayıp, ödemesi müşteri sorumluluğundadır. Talep edilmesi durumunda FLY WING Turizm tarafından ücreti karşılığında danışmanlık talep edilebilir.

  Belirtilen fiyatlamalara Dubai Turizm Dirham dahil değildir. Bu ödeme otele giriş anında direkt otele yapılmaktadır.

  Dubai Vize başvurusunda, Arap Emirlikleri Hükümetince erkekler için 18 yaş, kadınlar için 24 yaş alt sınırı bulunmaktadır.  Lütfen vize detayları için hizmet aldığınız acenteye danışınız.

  Ekstra turların günleri katılımcı sayısı, uçuş saatlerinin değişmesi ve diğer nedenlerden dolayı rehber tarafından değiştirilebilir.

  Panaromik şehir turu şehrin tanıtımı için düzenlenmektedir. Trafiğin kapalı olması ya da farklı nedenlerden dolayı bazı turlar yaya olarak düzenlenebilmektedir.

  Otel check in saatleri Dünya çapında uluslararası kurallarla belirlenmiş olup, 14.00 / 15.00’dir. Çıkış saatleri 10.00 / 12.00 dir. ( Otel müsaitliğine gore saatlerde değişiklik olabilir.)

  Turlarımızda farklı otellerde kalan misafirlerimiz de bulunabileceği için, programlarımızda yer alacak rehber ve araçlar aynı olabilir.

  Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir. Havayollarında yeme içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

  Turlarımız hakkında gerekli bilgilere www.fwtourism.com web sayfamız ya da 0212 264 03 98 numaralı ofis numaramızdan ulaşabilirsiniz.