GURME GAZİANTEP & ŞANLIURFA TURU

27–29 MART 2020

(KESİN HAREKET )

TUR PROGRAMI :

Turlarımız belirtilen tarihlerde kesin hareket olarak planlanmaktadır. Mücbir durumlarda turların iptal  olması halinde tur hareket tarihinden en geç 3 gün öncesinde misafirlerimize bilgi verilecektir.

Tur Programı belirtildiği gibidir, ancak gerekli durumlarda Tur rehberi tur programı içerisinde değişiklik yapabilir.

1. GÜN
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 07:30 Point otel önü 08:00 İncirli Ömür Plaza Önü 08:30 İstanbul yeni havalimanından saat 08:20 de buluşma. Türk Havayolları ile saat 09:40 Gaziantep’e hareket. Varışımızın ardından özel aracımız ile once Gaziantep’i geziyoruz. Gezimize Gaziantep Zeugma
mozaik müzesini ziyaret ederek başlıyoruz. Daha sonra tarihi Gaziantep Kalesini geziyoruz. Gastronomi şehri olan Gaziantep’te öğle yemeğimizi yöresel restoranda alıyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turu ardından (Camii, Han, Bakırcılar Çarşısı) sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından otele yerleşiyoruz.. Geceleme otelimizde.

2.GÜN
Sabah kahvaltıdan sonra Halfeti’ ye doğru hareket ediyoruz. Unesco tarafından Slow City unvanı verilen Halfeti Bozkırın tam ortasında Fırat nehri üzerinde tekne turumuza başlıyoruz. Roma imparatorluğuna ev sahipliği yapmış bu şehri geziyoruz. Rum kale, Batık Şehir su altındaki camiiyi fotoğraflayarak karaya hareket ediyoruz. Halfeti’ de vereceğimiz kısa bir moladan sonra gezimizi tamamlayıp Urfa’ ya geçiyoruz. Dünyanın ilk üniversitesi olan Harran’a hareket ediyoruz. Harran üniversite gözetim kulesi, Harran Kalesi ve Kubbeli evlerini fotoğraflıyoruz. Daha sonra öğle yemeği için şehir merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel gurme lezzetlerinin olduğu restoranda alıyoruz. Hz. İbrahim (A.S.) peygamberimizin doğduğu mağarayı , firavun tarafından ateşe atıldığı yer olan Balıklıgöl’ü, tarihi çarşıyı gezdikten sonra bir kave molası ile sevdiklerinize yöresel hediyeler ve yöresel ürünler almak için turistik çarşımızı turluyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyor, akşam sizlere otelde sunacağımız Sıra gecemiz için hazırlanıyoruz. Geceleme Şehrazat Konağımızda.

3.GÜN
Sabah kahvaltının ardından Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve hemen yanındaki Mozaik Müzesi sıradaki durağımız oluyor. İnsanoğlunun ilk ayak bastığı yer olan Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbekli Tepe devasa taş figürleri, taş temesından hayvan figürleri oyulmuş
Neolitik eserleri gözlemliyoruz. Gizemli sırları ile akıllarda soru işareti bırakıyor. Daha sonra öğle yemeği için şehir merkezine hareket ediyoruz. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer ve 18:40 uçağı ile dönüş ve vedalaşma..

DOUBLE ODA KİŞİ BAŞI 1.569 TL
TEK KİŞİLİK ODA 1.779 TL

Sorularınız Için Bize Ulaşın:

  • Türk Havayolları ile İstanbul – Gaziantep – Şanlıurfa uçak bileti
  • Şanlıurfa da Şehrazat Konağı’nda 1 gece oda kahvaltı konaklama
  • Gaziantep Şirehan Hotelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
  • Programdaki tüm geziler
  • Yöresel restoranda (Gaziantep) 1 Öğle yemeği
  • Şanlıurfa otelimizde Sıra gecesi (yemekli)
  • Fırat tekne turu
  • Antep Müzesi, Göbekli Tepe ve Urfa Müzesi girişleri
  • Tüm transferler
  • Rehberlik hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • İstanbul içi çift yön transfer ( 80 TL )
  • Yemeklerde alınan içecekler
  • Programda yer almayan geziler ve yemekler
  • Kişisel harcamalar
  • Seyahat Sağlık Sigortası

  ŞARTLAR & KOŞULLAR

  Paket tur fiyatlamasına çift yön uçak bileti, Dubai çift yön transfer, yarım gün panaromik şehir turu ve 4 gece konaklama + 4 sabah kahvaltı hizmeti dahildir.

  Turlarımız İstanbul hareketlidir.

  Turlarımız toplamda en az 4 kişilik katılım için geçerlidir. Eğer belirtilen tarihteki tur için en az 4 kişilik katılım sağlanmaz ise, tur bedeli müşteriye iade edilmek kaydı ile tur iptal edilebilir.

  Seçmiş olduğunuz turda yeterli katılım olmaması durumunda en yakın tarihteki tura yönlendirme yapılabilir.

  Tur katılımı için en az turun hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar tur katılımı sağlanması 10 güne kadar da kesin katılımcının isminin belirtilmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri tur hareket gününden en az 15 gün önce yapılmaktadır. Geç yapılan başvuru ya da vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda Fly Wing Turizm’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Paket tur hizmetinin gerçekleşmesi için Paket Tur sözleşmesinde yer alan ödeme süreçlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

  Paket tur hizmet alımı için gerekli bilgilendirmeler Paket Tur sözleşmesinde belirtilmiş ve imza için müşteri/acenteye iletilmiştir.

  Uçuşlarımız Airarabia ve Fly Dubai havayolları tarifeli uçakları ile yapılmakta olup, müşterinin 20 kg bagaj bavul + 7 kg kabin bavulu hakkı bulunmaktadır. ( Belirtilen bavullar Havayolları tarafından kabul edilen standart ölçülerde olmalıdır. ) Fly Wİng Turim gerekli durumlarda havayolu firmasını değiştirme hakkına sahiptir.

  Havalimanı buluşma noktası havayolu kontuarı önüdür.

  Dubai Turları, Dubaitatili.com markası ile yapılmakta olup, Havaalanları ve bütün iletişimde Dubaitatili.com markası kullanılacaktır.

  0-2 yaş ve 3-10 yaş indirimli hizmet alan çocuklarda ekstra yatak sunulmaz. Ekstra yatak talep edilmesi durumunda Ekstra yatak fiyatlandırması geçerli olacaktır.

  0-2 yaş grubu ve 3-10 yaş gurubundaki fiyatlamalardan faydalanacak çocukların bir üst yaş gurubundan gün almamış olmaları gerekmektedir. Yaş hesaplanması turun gerçekleşeceği tarihe gore yapılmalıdır.

  Odalarda en fazla 2 yetişkin yanında 2 çocuk konaklayabilmektedir.

  3 Kişilik odalar otellerin müsaitliğine göre sunulmaktadır. Bu odalarda 3. yatak  ilave olarak sunulmakta olup, standart yatak boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  Belirtilen fiyatlamalara Dubai Vize Başvuru hizmeti, yurtdışı çıkış harcı ve seyahat sağlık sigortası dahil olmayıp, ödemesi müşteri sorumluluğundadır. Talep edilmesi durumunda FLY WING Turizm tarafından ücreti karşılığında danışmanlık talep edilebilir.

  Belirtilen fiyatlamalara Dubai Turizm Dirham dahil değildir. Bu ödeme otele giriş anında direkt otele yapılmaktadır.

  Dubai Vize başvurusunda, Arap Emirlikleri Hükümetince erkekler için 18 yaş, kadınlar için 24 yaş alt sınırı bulunmaktadır.  Lütfen vize detayları için hizmet aldığınız acenteye danışınız.

  Ekstra turların günleri katılımcı sayısı, uçuş saatlerinin değişmesi ve diğer nedenlerden dolayı rehber tarafından değiştirilebilir.

  Panaromik şehir turu şehrin tanıtımı için düzenlenmektedir. Trafiğin kapalı olması ya da farklı nedenlerden dolayı bazı turlar yaya olarak düzenlenebilmektedir.

  Otel check in saatleri Dünya çapında uluslararası kurallarla belirlenmiş olup, 14.00 / 15.00’dir. Çıkış saatleri 10.00 / 12.00 dir. ( Otel müsaitliğine gore saatlerde değişiklik olabilir.)

  Turlarımızda farklı otellerde kalan misafirlerimiz de bulunabileceği için, programlarımızda yer alacak rehber ve araçlar aynı olabilir.

  Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir. Havayollarında yeme içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

  Turlarımız hakkında gerekli bilgilere www.fwtourism.com web sayfamız ya da 0212 264 03 98 numaralı ofis numaramızdan ulaşabilirsiniz.