7 MART HATAY MEDENİYETLER TURU

7 – 8 MART 2020

(KESİN HAREKET )

TUR PROGRAMI :

Turlarımız belirtilen tarihlerde kesin hareket olarak planlanmaktadır. Mücbir durumlarda turların iptal olması halinde tur hareket tarihinden en geç 3 gün öncesinde misafirlerimize bilgi verilecektir.

Tur Programı belirtildiği gibidir, ancak gerekli durumlarda Tur rehberi tur programı içerisinde değişiklik yapabilir.

1.GÜN
Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminali Pegasus kontuarında check-in işlemlerimizi uçuştan 1,5 saat öncesinde tamamlayarak İstanbul – Hatay uçağı PC2130 ile Hatay’ a hareket ediyoruz. Hatay havaalanına inişimizle turumuza başlıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek yöresel tatlardan oluşan kahvaltıya geçiyoruz ve sonrasında İnançlar ve Barış simgesi bu güzel kentte gezimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi oluyor. Burada Antakya ‘ nın değişik yerlerinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkartılmış Mitolojik sahneleri barındıran mozaikleri ve dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ ni görüyoruz. Habib Neccar Dağı’ nın yamaçlarına kurulmuş olan bu kilisede anlatımları dinledikten sonra, Anadolu’ da yapılan ilk camii olan ve içerisinde kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii’ ni ziyaret ediyoruz. Ardından eski
Antakya evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Katolik, Ortodoks Kilisilerini ve Hatay Sinagog’ unu ziyaret ediyoruz. Antakya’ nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyor,
verilen serbest zaman sonrası eski dönemlerde Antakya’ lı zenginlerin yazlık mevkii olan ve  çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getiren Defne (Harbiye)’ yi geziyoruz. Daha sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Nobel Barış ödülüne aday gösterilmiş Antakya Medeniyetler Korosu için konser alanına gidiyoruz. Akşam yemeği için (set menu yöresel yemekler) belirlenen restoranımıza gidiyoruz. Konaklama Jasmin Konak otelimizde..

2.GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Samandağı’ na doğru yola çıkıyoruz. Eski köy yollarından ulaşacağımız Türkiye’ de bulunan tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyüne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında gezimizi tamamlayarak her yeri tarih kokan Hatay şehrinin efsanesiyle meşhur Hıdırbey Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada yaklaşık 20 mt. uzunluğundaki Musa Ağacı’ nı gördükten sonra deniz kenarında bulunan Selevkos Antik Kent’ine ulaşıyoruz. Metrelerce yükseklikteki su kanallarında yapacağımız yürüyüş sonrası halk arasında beşikli mezar olarak geçen antik dönemden kalma mezarları ziyaret ediyoruz. Defne ağaçları ve kokusu içerisinde yapılan bu gezi sonrası dönüş yoluna geçiyor ve Hatay Havalimanına gidiyoruz. Saat 17:50 PC2133 Hatay – Sabiha Gökçen Pegasus uçağı ile İstanbul’ a varıyoruz. Siz sayın misafirlerimizden terkar başka bir organizasyonda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

DOUBLE ODA KİŞİ BAŞI 1.199 TL
TEK KİŞİLİK ODA 1.499 TL

Sorularınız Için Bize Ulaşın:

  • Pegasus Havayolları Gidiş Dönüş Uçak Bileti
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Belirtilen otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  • Çevre Gezileri
  • Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
  • 1 Ekstra Sabah Kahvaltısı
  • 1 Akşam Yemeği
  • Antakya Medeniyetler
  • Rehberlik Hizmeti
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • İstanbul içi çift yön transfer ( 80TL )
  • Tüm yemeklerde alınan içecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Müze Ören Yeri Girişleri
  • Öğle Yemekleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası

  ŞARTLAR & KOŞULLAR

  Paket tur fiyatlamasına çift yön uçak bileti, Dubai çift yön transfer, yarım gün panaromik şehir turu ve 4 gece konaklama + 4 sabah kahvaltı hizmeti dahildir.

  Turlarımız İstanbul hareketlidir.

  Turlarımız toplamda en az 4 kişilik katılım için geçerlidir. Eğer belirtilen tarihteki tur için en az 4 kişilik katılım sağlanmaz ise, tur bedeli müşteriye iade edilmek kaydı ile tur iptal edilebilir.

  Seçmiş olduğunuz turda yeterli katılım olmaması durumunda en yakın tarihteki tura yönlendirme yapılabilir.

  Tur katılımı için en az turun hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar tur katılımı sağlanması 10 güne kadar da kesin katılımcının isminin belirtilmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri tur hareket gününden en az 15 gün önce yapılmaktadır. Geç yapılan başvuru ya da vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda Fly Wing Turizm’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Paket tur hizmetinin gerçekleşmesi için Paket Tur sözleşmesinde yer alan ödeme süreçlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

  Paket tur hizmet alımı için gerekli bilgilendirmeler Paket Tur sözleşmesinde belirtilmiş ve imza için müşteri/acenteye iletilmiştir.

  Uçuşlarımız Airarabia ve Fly Dubai havayolları tarifeli uçakları ile yapılmakta olup, müşterinin 20 kg bagaj bavul + 7 kg kabin bavulu hakkı bulunmaktadır. ( Belirtilen bavullar Havayolları tarafından kabul edilen standart ölçülerde olmalıdır. ) Fly Wİng Turim gerekli durumlarda havayolu firmasını değiştirme hakkına sahiptir.

  Havalimanı buluşma noktası havayolu kontuarı önüdür.

  Dubai Turları, Dubaitatili.com markası ile yapılmakta olup, Havaalanları ve bütün iletişimde Dubaitatili.com markası kullanılacaktır.

  0-2 yaş ve 3-10 yaş indirimli hizmet alan çocuklarda ekstra yatak sunulmaz. Ekstra yatak talep edilmesi durumunda Ekstra yatak fiyatlandırması geçerli olacaktır.

  0-2 yaş grubu ve 3-10 yaş gurubundaki fiyatlamalardan faydalanacak çocukların bir üst yaş gurubundan gün almamış olmaları gerekmektedir. Yaş hesaplanması turun gerçekleşeceği tarihe gore yapılmalıdır.

  Odalarda en fazla 2 yetişkin yanında 2 çocuk konaklayabilmektedir.

  3 Kişilik odalar otellerin müsaitliğine göre sunulmaktadır. Bu odalarda 3. yatak  ilave olarak sunulmakta olup, standart yatak boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  Belirtilen fiyatlamalara Dubai Vize Başvuru hizmeti, yurtdışı çıkış harcı ve seyahat sağlık sigortası dahil olmayıp, ödemesi müşteri sorumluluğundadır. Talep edilmesi durumunda FLY WING Turizm tarafından ücreti karşılığında danışmanlık talep edilebilir.

  Belirtilen fiyatlamalara Dubai Turizm Dirham dahil değildir. Bu ödeme otele giriş anında direkt otele yapılmaktadır.

  Dubai Vize başvurusunda, Arap Emirlikleri Hükümetince erkekler için 18 yaş, kadınlar için 24 yaş alt sınırı bulunmaktadır.  Lütfen vize detayları için hizmet aldığınız acenteye danışınız.

  Ekstra turların günleri katılımcı sayısı, uçuş saatlerinin değişmesi ve diğer nedenlerden dolayı rehber tarafından değiştirilebilir.

  Panaromik şehir turu şehrin tanıtımı için düzenlenmektedir. Trafiğin kapalı olması ya da farklı nedenlerden dolayı bazı turlar yaya olarak düzenlenebilmektedir.

  Otel check in saatleri Dünya çapında uluslararası kurallarla belirlenmiş olup, 14.00 / 15.00’dir. Çıkış saatleri 10.00 / 12.00 dir. ( Otel müsaitliğine gore saatlerde değişiklik olabilir.)

  Turlarımızda farklı otellerde kalan misafirlerimiz de bulunabileceği için, programlarımızda yer alacak rehber ve araçlar aynı olabilir.

  Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir. Havayollarında yeme içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

  Turlarımız hakkında gerekli bilgilere www.fwtourism.com web sayfamız ya da 0212 264 03 98 numaralı ofis numaramızdan ulaşabilirsiniz.